IPTC011N08NM5ATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IPTC011N08NM5ATMA1
Paket:
PG-HDSOP-16-2
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
OPTIMOS 5 POWER MOSFET
Auf Lager : 1725
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 17000 pF @ 40 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 223 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.1mOhm @ 150A, 10V
Supplier Device Package PG-HDSOP-16-2
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 280µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 80 V
Series OptiMOS™ 5
Power Dissipation (Max) 3.8W (Ta), 375W (Tc)
Package / Case 16-PowerSOP Module
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 42A (Ta), 408A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V