IPTG014N10NM5ATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IPTG014N10NM5ATMA1
Paket:
PG-HSOG-8-1
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 100V 37A/366A HSOG-8
Auf Lager : 1015
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 16000 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 211 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.4mOhm @ 150A, 10V
Supplier Device Package PG-HSOG-8-1
Vgs(th) (Max) @ Id 3.8V @ 280µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series OptiMOS™ 5
Power Dissipation (Max) 3.8W (Ta), 375W (Tc)
Package / Case 8-PowerSMD, Gull Wing
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 37A (Ta), 366A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V