IPTG063N15NM5ATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IPTG063N15NM5ATMA1
Paket:
PG-HSOG-8
Beschreibung:
TRENCH >=100V
Auf Lager : 1786
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4800 pF @ 75 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 63 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.3mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-HSOG-8
Vgs(th) (Max) @ Id 4.6V @ 163µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Series OptiMOS™ 5
Power Dissipation (Max) 3.8W (Ta), 214W (Tc)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 16.2A (Ta), 122A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 8V, 10V