IQE030N06NM5ATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IQE030N06NM5ATMA1
Paket:
PG-TSON-8-4
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
TRENCH 40<-<100V PG-TSON-8
Auf Lager : 9633
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3800 pF @ 30 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 49 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package PG-TSON-8-4
Vgs(th) (Max) @ Id 3.3V @ 50µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 107W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 21A (Ta), 137A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 6V, 10V