IR2010PBF
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IR2010PBF
Paket:
14-DIP
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 14DIP
Auf Lager : 2848
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Driven Configuration Half-Bridge
Rise / Fall Time (Typ) 10ns, 15ns
Number of Drivers 2
Gate Type IGBT, N-Channel MOSFET
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 14-DIP
Current - Peak Output (Source, Sink) 3A, 3A
Series -
Package / Case 14-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 10V ~ 20V
Mfr Infineon Technologies
Channel Type Independent
High Side Voltage - Max (Bootstrap) 200 V
Package Tube
Logic Voltage - VIL, VIH 6V, 9.5V