IR2010STRPBF
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IR2010STRPBF
Paket:
16-SOIC
Beschreibung:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 16SOIC
Auf Lager : 8449
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Gate Type IGBT, N-Channel MOSFET
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 16-SOIC
Current - Peak Output (Source, Sink) 3A, 3A
Series -
Package / Case 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 10V ~ 20V
Mfr Infineon Technologies
Channel Type Independent
High Side Voltage - Max (Bootstrap) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Logic Voltage - VIL, VIH 6V, 9.5V