International Rectifier
Produkt-Nr.:
IR2011PBF
Hersteller:
Paket:
8-PDIP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IR2011 - GATE DRIVER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
131
$2.185
$286.235
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Input Type | Inverting |
| Driven Configuration | High-Side or Low-Side |
| Rise / Fall Time (Typ) | 35ns, 20ns |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 1A, 1A |
| Series | - |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 10V ~ 20V |
| Mfr | International Rectifier |
| Channel Type | Independent |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | 200 V |
| Package | Bulk |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 0.7V, 2.2V |
| Base Product Number | IR2011 |