IR2104PBF
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IR2104PBF
Paket:
8-PDIP
Beschreibung:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8DIP
Auf Lager : 1442
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Gate Type IGBT, N-Channel MOSFET
Mounting Type Through Hole
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package 8-PDIP
Current - Peak Output (Source, Sink) 210mA, 360mA
Series -
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 10V ~ 20V
Mfr Infineon Technologies
Channel Type Synchronous
High Side Voltage - Max (Bootstrap) 600 V
Package Tube
Logic Voltage - VIL, VIH 0.8V, 3V