International Rectifier
Produkt-Nr.:
IR2301SPBF.1
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
HIGH AND LOW SIDE DRIVER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
300
$1.083
$324.9
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TA) |
| Input Type | Non-Inverting |
| Driven Configuration | High-Side and Low-Side |
| Rise / Fall Time (Typ) | 130ns, 50ns |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 200mA, 350mA |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 5V ~ 20V |
| Mfr | International Rectifier |
| Channel Type | Independent |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | 600 V |
| Package | Bulk |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 0.8V, 2.9V |
| Base Product Number | IR2301 |