IR25601STRPBF
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IR25601STRPBF
Paket:
8-SOIC
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8SOIC
Auf Lager : 2490
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Driven Configuration Half-Bridge
Rise / Fall Time (Typ) 200ns, 100ns
Number of Drivers 2
Gate Type IGBT, N-Channel MOSFET
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Current - Peak Output (Source, Sink) 60mA, 130mA
Series -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 10V ~ 20V
Mfr Infineon Technologies
Channel Type Independent
High Side Voltage - Max (Bootstrap) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Logic Voltage - VIL, VIH 0.8V, 2.3V