IRAC1166-100W
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IRAC1166-100W
Beschreibung:
BOARD DEMO 100W FOR IR1166
Benutzer handbuch
Main Purpose AC/DC, Secondary Side
Current - Output 6.25A
Product Status Obsolete
Power - Output 100 W
Series -
Regulator Topology Flyback
Frequency - Switching -
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 16V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr Infineon Technologies
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC