IRAC11662-100W
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IRAC11662-100W
Beschreibung:
BOARD DEMO FOR IR11662
Benutzer handbuch
Main Purpose AC/DC, Secondary Side
Current - Output 6.25A
Product Status Obsolete
Power - Output 100 W
Series Advanced Smart Rectifier™
Regulator Topology Flyback
Frequency - Switching -
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 16V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Isolated
Mfr Infineon Technologies
Utilized IC / Part IR11662
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 265 VAC