IRGS14C40LPBF
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IRGS14C40LPBF
Paket:
D2PAK
Beschreibung:
IGBT 430V 20A D2PAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition -
Input Type Logic
Switching Energy -
Current - Collector (Ic) (Max) 20 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 430 V
Td (on/off) @ 25°C 900ns/6µs
Supplier Device Package D2PAK
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 1.75V @ 5V, 14A
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Gate Charge 27 nC
Power - Max 125 W