IRS2001MPBF
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IRS2001MPBF
Paket:
16-MLPQ (4x4)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 16MLPQ
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Driven Configuration Half-Bridge
Rise / Fall Time (Typ) 70ns, 35ns
Number of Drivers 2
Gate Type IGBT, N-Channel MOSFET
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-MLPQ (4x4)
Current - Peak Output (Source, Sink) 290mA, 600mA
Series -
Package / Case 16-VFQFN Exposed Pad
Voltage - Supply 10V ~ 20V
Mfr Infineon Technologies
Channel Type Independent
High Side Voltage - Max (Bootstrap) 200 V
Package Tube
Logic Voltage - VIL, VIH 0.8V, 2.5V