IRS2003PBF
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IRS2003PBF
Paket:
8-PDIP
Beschreibung:
IC GATE DRVR HALF-BRIDGE 8DIP
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type Inverting, Non-Inverting
Driven Configuration Half-Bridge
Rise / Fall Time (Typ) 70ns, 35ns
Number of Drivers 2
Gate Type IGBT, N-Channel MOSFET
Mounting Type Through Hole
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package 8-PDIP
Current - Peak Output (Source, Sink) 290mA, 600mA
Series -
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 10V ~ 20V
Mfr Infineon Technologies
Channel Type Independent
High Side Voltage - Max (Bootstrap) 200 V
Package Tube
Logic Voltage - VIL, VIH 0.8V, 2.5V