IRS2007STRPBF
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IRS2007STRPBF
Paket:
8-SOIC
Beschreibung:
IC HALF BRIDGE DRVR 600MA 8SOIC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Applications Battery Powered
Output Configuration Half Bridge (2)
Load Type -
Voltage - Load 200V
Mounting Type Surface Mount
Rds On (Typ) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SOIC
Series -
Fault Protection -
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Technology Power MOSFET
Voltage - Supply 10V ~ 20V
Mfr Infineon Technologies
Features -
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel 600mA