IRS2166DSPBF
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IRS2166DSPBF
Paket:
16-SOIC
Beschreibung:
IC PFC/BALLAST CNTL 46KHZ 16SOIC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Current - Output Source/Sink -
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 20 mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-SOIC
Series -
Type PFC/Ballast Controller
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 11.5V ~ 16.6V
Mfr Infineon Technologies
Frequency 40kHz ~ 46kHz