IRU1010-18CDTR
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IRU1010-18CDTR
Paket:
D-Pak
Beschreibung:
IC REG LINEAR 1.8V 1A DPAK
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR 70dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 7V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D-Pak
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 1A