IRU1010-18CPTR
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IRU1010-18CPTR
Paket:
2-Ultra Thin-Pak
Beschreibung:
IC REG LIN 1.8V 1A 2ULTRA THINPK
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR 70dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 7V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 2-Ultra Thin-Pak
Control Features -
Series -
Package / Case 2-Ultra Thin-Pak™
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 1A