IRU1015-33CMTR
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IRU1015-33CMTR
Paket:
TO-263
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A TO263
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
PSRR 70dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 7V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263
Control Features -
Series -
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 1.5A