IRU1117-25CD
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IRU1117-25CD
Paket:
D-Pak
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.5V 800MA DPAK
Auf Lager : 14
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR 70dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 7V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 800mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D-Pak
Control Features -
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 1.3V @ 1A