IRU1205-28CLTR
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IRU1205-28CLTR
Paket:
SOT-23-5
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.8V 300MA SOT23-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 10V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 300mA