IRU1502-33CHTR
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
IRU1502-33CHTR
Paket:
6-MLPM (3x3)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.3V 1A 6MLPM
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 2 mA
PSRR 55dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1A
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-MLPM (3x3)
Control Features -
Series -
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 3.3825V @ 1A