Zuhause / Memory / IS61NLP51236-250B3
minImg
IS61NLP51236-250B3
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Produkt-Nr.:
IS61NLP51236-250B3
Paket:
165-TFBGA (13x15)
Beschreibung:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 165TFBGA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 250 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 36
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-TFBGA (13x15)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 2.6 ns
Memory Size 18Mbit
Package / Case 165-TBGA
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V