Zuhause / Memory / IS61VPS204836B-250B3L
minImg
IS61VPS204836B-250B3L
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Produkt-Nr.:
IS61VPS204836B-250B3L
Paket:
165-TFBGA (13x15)
Beschreibung:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165TFBGA
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 250 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 2M x 36
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-TFBGA (13x15)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 2.8 ns
Memory Size 72Mbit
Package / Case 165-TBGA
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 2.375V ~ 2.625V