Zuhause / Memory / IS62C51216AL-55TLI
minImg
IS62C51216AL-55TLI
ISSI, Integrated Silicon Solution Inc
Produkt-Nr.:
IS62C51216AL-55TLI
Paket:
44-TSOP II
Beschreibung:
IC SRAM 8MBIT PARALLEL 44TSOP II
Benutzer handbuch
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 16
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 44-TSOP II
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 55ns
Access Time 55 ns
Memory Size 8Mbit
Package / Case 44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)
Technology SRAM - Asynchronous
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V