Intersil
Produkt-Nr.:
ISL6206CB-T
Hersteller:
Paket:
8-SOIC
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
HALF BRIDGE BASED MOSFET DRIVER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
423
$0.6745
$285.3135
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | Non-Inverting |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Rise / Fall Time (Typ) | 20ns, 15ns |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 700mA, 1.1A |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Intersil |
| Channel Type | Synchronous |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | 36 V |
| Package | Bulk |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 1.7V, 3.3V |
| Base Product Number | ISL6206 |