Intersil
Produkt-Nr.:
ISL6255HAZ
Hersteller:
Paket:
28-SSOP/QSOP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC BATT CHG LI-ION 2-4CEL 28QSOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
86
$3.344
$287.584
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -10°C ~ 100°C (TA) |
| Battery Pack Voltage | 17.64V (Max) |
| Charge Current - Max | 2.6A |
| Number of Cells | 2 ~ 4 |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 28-SSOP/QSOP |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Temperature, Short Circuit |
| Package / Case | 28-SSOP (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply (Max) | 25V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion/Polymer |
| Mfr | Intersil |
| Package | Bulk |
| Programmable Features | - |
| Interface | - |
| Base Product Number | ISL6255 |