Intersil
Produkt-Nr.:
ISL6740IV
Hersteller:
Paket:
16-TSSOP
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
SWITCHING CONTROLLER
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
168
$1.7005
$285.684
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Serial Interfaces | - |
| Output Type | Transistor Driver |
| Output Configuration | Positive, Isolation Capable |
| Topology | Full-Bridge, Half-Bridge, Push-Pull |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Clock Sync | Yes |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Number of Outputs | 2 |
| Duty Cycle (Max) | 83% |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Control Features | Enable, Frequency Control, Soft Start |
| Series | - |
| Output Phases | 1 |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Frequency - Switching | Up to 1MHz |
| Mfr | Intersil |
| Package | Tube |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 9V ~ 16V |
| Base Product Number | ISL6740 |