ISZ019N03L5SATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
ISZ019N03L5SATMA1
Paket:
PG-TSDSON-8-FL
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
TRENCH <= 40V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2800 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 44 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.9mOhm @ 20A, 10V
Supplier Device Package PG-TSDSON-8-FL
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) -
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 22A (Ta), 40A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V