ITCSN-1500-25-U
3M
Produkt-Nr.:
ITCSN-1500-25-U
Hersteller:
3M
Beschreibung:
HEATSHRK ITCSN 1.5"X2"BK 1=50PC
Benutzer handbuch
Inner Diameter - Recovered 0.500" (12.70mm)
Shrink Temperature 121°C
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Storage/Refrigeration Temperature 50°F ~ 80°F (10°C ~ 27°C)
Color Black
Recovered Wall Thickness -
Material Polyolefin (PO), Irradiated
Product Status Active
Series ITCSN
Shrinkage Ratio 3 to 1
Type Tubing, Semi Rigid
Length 0.167' (50.80mm, 2.00")
Shelf Life Start Date of Manufacture
Inner Diameter - Supplied 1.500" (38.10mm)