Zuhause / IGBT Arrays / IXA20PG1200DHG-TRR
minImg
IXA20PG1200DHG-TRR
IXYS
Produkt-Nr.:
IXA20PG1200DHG-TRR
Hersteller:
IXYS
Paket:
ISOPLUS-SMPD™.B
Beschreibung:
IGBT H BRIDGE 1200V 32A SMPD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
NTC Thermistor No
Configuration Half Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 32 A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package ISOPLUS-SMPD™.B
Series -
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 15A
Package / Case 9-SMD Module
Power - Max 130 W