IXTP230N075T2
IXYS
Produkt-Nr.:
IXTP230N075T2
Hersteller:
IXYS
Paket:
TO-220-3
Beschreibung:
MOSFET N-CH 75V 230A TO220AB
Auf Lager : 46
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 10500 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 178 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 4.2mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package TO-220-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 75 V
Series TrenchT2™
Power Dissipation (Max) 480W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr IXYS
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 230A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V