J1MAC-12XLS
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Produkt-Nr.:
J1MAC-12XLS
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 1A 12VDC
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 500 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.63 VDC
Coil Insulation -
Series Military, MIL-R-39016/7, 1MA, CII
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7 VDC