J1MACD-18XM
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Produkt-Nr.:
J1MACD-18XM
Beschreibung:
J1MACD-18XM=M39016/23-029M
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 15.9 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.13 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.91 VDC
Coil Insulation -
Series 1MA
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 10.5 VDC