J1MAPT-18XL
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Produkt-Nr.:
J1MAPT-18XL
Beschreibung:
J1MAPT-18XL = M28776/5-023L
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 15.9 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.13 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.94 VDC
Coil Insulation -
Series 1MA
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 10.7 VDC