J1MSW-12XP
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Produkt-Nr.:
J1MSW-12XP
Beschreibung:
J1MSW-12XP = M39016/10-021P
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 11.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.025 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.63 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Hermetically
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series 1MS
Operate Time 4 ms
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7 VDC