Zuhause / Single Diodes / JANTXV1N5419US/TR
minImg
JANTXV1N5419US/TR
Microchip Technology
Produkt-Nr.:
JANTXV1N5419US/TR
Paket:
B, SQ-MELF
Beschreibung:
UFR,FRR
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 250 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package B, SQ-MELF
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 500 V
Series MIL-PRF-19500/411
Package / Case SQ-MELF, B
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.5 V @ 9 A
Mfr Microchip Technology
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 500 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 3A