JBXEA3G14FPSDS
Souriau-Sunbank by Eaton
Produkt-Nr.:
JBXEA3G14FPSDS
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 14POS GOLD SLDR
Benutzer handbuch
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP40
Voltage Rating 830V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 9A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 3
Mfr Souriau-Sunbank by Eaton
Contact Material -
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C