JBXER2G12FCSDSR
Souriau-Sunbank by Eaton
Produkt-Nr.:
JBXER2G12FCSDSR
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD CRIMP
Ingress Protection IP40
Voltage Rating 830V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 7A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C