JBXER2G16FPSDSR
Souriau-Sunbank by Eaton
Produkt-Nr.:
JBXER2G16FPSDSR
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 16POS GOLD SLDR
Ingress Protection IP40
Voltage Rating 730V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 6A
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C