JBXFC3G10MCSDSMR
Souriau-Sunbank by Eaton
Produkt-Nr.:
JBXFC3G10MCSDSMR
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 10POS GOLD CRIMP
Ingress Protection IP40
Voltage Rating 660V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 12A
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 3
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell, Boot Adapter
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C