JBXPC2G18FCSDSR
Souriau-Sunbank by Eaton
Produkt-Nr.:
JBXPC2G18FCSDSR
Beschreibung:
CONN RCPT FMALE 18POS GOLD CRIMP
Benutzer handbuch
Cable Opening -
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP40
Voltage Rating 660V
Contact Finish Thickness - Mating 19.7µin (0.50µm)
Current Rating (Amps) 5.5A
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 2
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 125°C