JCB100DLRN-S1251
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
JCB100DLRN-S1251
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FML 200POS 0.100
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Number of Rows 2
Number of Positions 200
Color -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Number of Positions/Bay/Row 100
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)