JMAC-30XM
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Produkt-Nr.:
JMAC-30XM
Beschreibung:
JMAC-30XM=M39016/9-063M
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 12 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 2.5 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.5 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Hermetically
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series MAC
Operate Time 2 ms
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 30VDC
Must Operate Voltage 17.7 VDC