JMGAC-12P
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Produkt-Nr.:
JMGAC-12P
Beschreibung:
JMGAC-12P = M39016/17-034P
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Termination Style PC Pin
Contact Rating (Current) 1 A
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 390 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.63 VDC
Relay Type General Purpose
Series Military, MIL-R-39016/17, MGA, CII
Coil Voltage 12VDC
Release Time 1.5 ms
Must Operate Voltage 7 VDC