JMGAPD-12M
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Produkt-Nr.:
JMGAPD-12M
Beschreibung:
JMGAPD-12M = M39016/18-028M
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 390 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.63 VDC
Relay Type General Purpose
Series Military, MIL-R-39016/18, MGAD, CII
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7 VDC