JMGST-12LW
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Produkt-Nr.:
JMGST-12LW
Beschreibung:
JMGST-12LW = M28776/7-010L
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Switching Voltage 115VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 17.7 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 800 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.65 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Hermetically
Relay Type General Purpose
Series Military, MIL-R-28776/7, MGST, CII
Operate Time 4 ms
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 7.1 VDC