JMK063F473ZP-F
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
JMK063F473ZP-F
Beschreibung:
CAP CER 0.047UF 6.3V Y5V 0201
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series M
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) 0.013" (0.33mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.047 µF