JMK105BJ224MH-R
Taiyo Yuden
Produkt-Nr.:
JMK105BJ224MH-R
Beschreibung:
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0402
Auf Lager : 2381
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.006" (0.15mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.22 µF